#1 2009-06-17 05:47:28

Arturius

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-21
Posty: 21
Punktów :   
Nick z gry: Arturius

Projekty nad którymi powinniśmy się zastanowic:

Wybaczcie że pisze tu a nie mówi czy nie pisze messengera w 4 story ale nie zawsze mam czas walczyć grę a Forum zawsze by coś dopisać:D a więc:D

1. Pierwsza najważniejsza sprawa Ludzie którzy już mają 67,99% lvl powinni zmniejszyć intensywność rozwijania swoich 2 postaci by wspomóc w expieniu innych oraz prowadzić dyżury strażnika w Ardir

2. Powinniśmy się starać posiadać w pierwszej kolejności by w naszych Rekach (Derionu) były prowincje nasze ojczyste a dopiero Gebra:D

3. Zmniejszyć intensywność walk w Grbrze i Hessed poza wojna (oni i tak chętnie przychodzą do nas by przeszkadzać w expieniu niższym lvl)

4. Jeśli chcemy mieć dobrych wojowników i zabójców ( a warto) to powinniśmy pomóc im expic... wiem że od 67 wszystkim aoa się nie opłaca i finansowo lepiej im chodzić na rahu lub bitwe o nezak ale jesli nie zwiększymy szybko wysokich lvl w Derionie w Gildiach chodzących na wojny (ZK ZKa FCM FCMa Mój HellSing oraz ew. po dogadaniu Vigoris oraz Luzna Leserka) bedzie nam ciężko na wojnach bo jak Valoriani udowodnili tez potrafią się dogadać ze sobą. Valorian jest o wile więcej ale wysokie lvl nas mogą uratować... wczoraj dla przykłądu nałożono na mnie 4 aoa (miałem full buf kapłańskie swoje i eliksiry) i spokojnie przeszedłem przez nie ozywając eliksiru życia 1200 to jest przykłąd ze wojownicy na wysokich lvl mogą nam bardzo pomóc w walkach bo po takim przejściu stonują aoa i reszta bierze sie do roboty:D

Wczoraj nie zdobylismy zamku głównie dlatego ze sa licznijsic od nas...

5. ponadto opócz frontalnego ataku trzeba zorganizować grupy zwiadowcze które by miały za zadanie przejmować zamki sąłbo bronione myślę ze wczoraj byśmy mogli przejac jeden zajmujac ich główne siły w innym... ale to trzeba przetestowac:D podejrzewam ze jedna grupa 7 osób było by mało do takich szybkich ataków ale 2 myśle ze juz by zdały egzamin w kazdym razei mozna spróbowac:D

6. Walki po za wojna... na litosc boska organizujmy grupy albo umómy sie ze raz dziennie robimy potezny wypada na Ardir Hessed Tycon i Gebre po kolei by ich zniechecic oni to stosuja na pewno imamy spore problemy z nimi...

7. Jeszcze raz powtórzye Ardir i TYcon powinny stanowic nasz priorytet a dopieor inne prowincje...

Jak jeszcze bedemiał jakies pomnysły dopisze:D


Arturius - Wojownik - Tarczownik - Lvl 67

Gram od: 12.03.2009r.

Offline

 

#2 2009-06-17 06:31:36

Gumii

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-05-25
Posty: 26
Punktów :   
Nick z gry: Gumii

Re: Projekty nad którymi powinniśmy się zastanowic:

Ja osobiście zgadzam się z wszystkim oprócz  jednego zrezygnowania 2 postaci bo niektórych właśnie w tej chwili to trzyma by grać w tą grę  , powód - brak jakiejkolwiek informacji na temat zwiększenia max lvl lecz oczywiście jak mają czas i ochotę mogą pomagać w expieniu a  no taki pomysł już był i nawet był realizowany przez sam wiesz kogo ! ale przygasł XD sory że tak się rozgadałem XD

Offline

 

#3 2009-06-17 10:08:28

Ogg

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 12
Punktów :   

Re: Projekty nad którymi powinniśmy się zastanowic:

Również się zgadzam z obecnymi tu postulatami, a szczególnie tym dotyczącym obrony naszych rodzimych ziem. O ile dobrze rozumeim sytuację ostatnio tracimy teren głównie dlatego, że za dużo chcemy na raz. Siatka wywiadowcza i odpowiedni podział grup- co kto ma chronić to bardzo dobry pomysł. Powinna być również (o ile nie było do tej pory) Mobilna Grupa Wsparcia oczekująca przy teleporcie na wezwanie kogo wesprzeć w obronie. Moim zdaniem właśnie przede wszystkim obrona, a atak w drugiej kolejności. W przeciwnym wypadku zaatakujemy jakąś twierdzę i może nawet zdobędziemy, ale w między czasie stracimy wszystkie pozostałe bo nie było komu bronić.
Uważam też, że właśnie tu na tym forum powinna być zamieszczona wcześniej informacja jaki jest plan ataku/obrony na dany dzień. Przykładowo dziś pojawia się wątek na parę godzin przed wojną gdzie jest napisane: dzisiaj musimy stworzyć przynajmniej 10 grup. Iluzja i Merigold ze swoimi grupami robią wypad na wieśniaka, Arwan z FCMa oczekują przy teleporcie na rozkazy itd. Jeśli bowiem strategia jest utalana dopiero tuż przed wojną co spora część ludzi, która nie jest na TSie (np dlatego że jest zapchany) nie wie co ma robić i gdzie iść.
I jeszcze zgłosiłbym jeden moim zdaniem ważny postulat. Jest to powód dlaczego zgłosiłem się do FCMa. Otóż trzeba nauczyć ludzi walczyć. Na TSie ciągle ktoś narzeka, że padł i nikt mu nie pomagał (któryś z koksów, jeszcze nie poznaję po głosach) i ma rację bo powinniśmy się nawzajem wspierać. Problem polega na tym, że Ci którzy są nowi (w tym i ja) i nie mają doświadczenia w walkach nie wiedzą w jaki sposób mogą skutecznie działać. Przechodząc do rzeczy: zapisałem się do bractwa by nauczyć się skutecznego pvp. Gildia do któej należę to AKADEMIA FCM co oznacza, więc teoretycznie tutaj właśnie powinienem poznać tajniki walki. Czy nie może być tak, że ludzie z akademii są szkoleni w walce? Wystarczy przecież ustawić pvp i robić treningi, doradzać itp. Każdy by miał swojego "mentora" który by doradzał jak skutecznie wykorzystać skile, w ogóle w jakie skile inwestować itd. Jeśli FCM chce rządzić światem 4story to nie ma siły- musi inwestować w "młodzież"

@Gumii jeśli Ty się rozpisałeś to co ja mam powiedzieć

Offline

 

#4 2009-06-17 10:32:16

Ainab

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Projekty nad którymi powinniśmy się zastanowic:

Do tych postulatów dodałabym jeszcze dwa.

1. Bywa tak, że niektórzy nie mogą być na zbiórce przed wojną i dochodzą w jej trakcie. Chcą być użyteczni i być tam, gdzie naprawdę są potrzebni, ale często nie mogą uzyskać żadnej informacji. I nawet posiadanie TS nie pomaga, bo wiadomość "tutaj mnie biją" nic nie mówi. Niech będzie jedna osoba, która od czasu do czasu spojrzy na czata gildii i wyda rozkaz nowym.

2. Gdy ekspimy na terenach wojennych twórzmy grupy, a nie podbierajmy sobie moby. Niektórych jest tak mało, że nie wystarcza nawet dla jednego.
Przez takie głupie zachowanie traci się tylko czas, bo trzeba czekać aż potwory znów się pojawią.

Offline

 

#5 2009-06-17 11:08:11

merigold

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 16
Punktów :   

Re: Projekty nad którymi powinniśmy się zastanowic:

co do tsa. Jest możliwość przekazywania wiadomości do wszystkich pokoi. Każdy z oficerów powinien mieć aktywną tą funkcje. Dlatego ja oraz mój odział będziemy przebywać na odzielnym kanale.

Gdy pierwszy szturm na zamek się nie powiedzie należy przstać atakować, zebrać się i przypuścić kolejny atak.
Pewnego dnia gdy na wojnie panował ogromny bałagan na ts nie mogłem zrozumieć rozkazów. Poszedłem sam do nieopowiedniego zamku, bramy były otwarte, właczylem niewidzalność i ruszyłem naprzód. Zamek był broniony przez słabych graczy max 50 levele. było ich tam ze 20. Bez problemu dostałem się pod smoka nikt nie miał właczonego szustego zmysłu.
Jeśli niezdobędzemy jakiejś twierdzy za pierwszym podejściem proponuje wysłać ggrupe ludzi która potwiera wszystkie możliwe bramy na całej mapie. W momencie gdy zaczyna się Ponowny szturm całej naszej armi grupa 7 rycerzy cienia wchodzi na niewidzalności do innej twierdzy i ujawnia się dopiero pod smoikie ( 2 osby na niewidzalności osłaniają reszta bije smoka). Jeśli dopisze szczeście i nikt niebędze mieć włączonego szustego zmysłu wróg niezdązy na czas przyjść z pomocą.

Offline

 

#6 2009-06-18 07:52:25

Arturius

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-21
Posty: 21
Punktów :   
Nick z gry: Arturius

Re: Projekty nad którymi powinniśmy się zastanowic:

Gumie nie mówie zeby zrezygnowac^^ ale by ciut spowolnic bo sa ludzi któzy maja jedna postac na mx lvl 2 jakos na 50 i 3 na 30^^ mówie by spowolnic by pomóc innym^^ ale to tylko propozycja^^

Merigold^^ po to wąłsnie chciałem stworzyc 2 grupy szybkieog reagowania (kóry by miały za zadanie wyszukac sąłbiej bronoinych zamków^^

co do szkolen hmm dobry pomysł waro by było nauczyc mneijsze lvl jak radzic sobie z wysokimi lvl^^ dla przykąłdu proponuje by Philarpa regularnie ubijac^^ na poczatek^^
Bo prawda jest to ze wystarczy jeden zółty by mnie ubic nawet wojownik o nizszym lvl:P byle inni mnie stunowali^^ strasznie wkurzajce ale skuteczne^^

Z dobrych wiesci jak wielu zauwazyło zdobylismy zamek^^ a u mnie sa przewaznie ludzi e ciut powyzej 30 lv a sporo i mnie^^ a valorianie tam byli dla mnie sami zółci^^ loulek ze swoja ekipa bardzo nam pomół^^ a nawet jeden cios wiecej i bysmy mieli 2 zamki:/
ale nic to moj aGildia niestety jest jeszcze prawdopodobnie za sąłba na obrone^^ mozemy robic niezłe zamieszanie w ardir jak udowodnilismy^^ ale sie ozbaczy^^

co do uwag o pt. i ludziach spóxniajajcych sie na owjne z róznych przyczyn... dobrym pomysłem by było utworzenie 2 grup 2 osobowych kóry by przyjmowały spóxnialskich^^ u mnie sie to sprawdziło na mała skale^^ czas przetestowac na wieksza^^

Wybaczcie jeszcze raz ze nie jestem na ts jak mówiłem bede dopieor od piatku przez week chyba ze jeszcze dzis mi sie uda^^

Ostatnio edytowany przez Arturius (2009-06-18 07:55:06)


Arturius - Wojownik - Tarczownik - Lvl 67

Gram od: 12.03.2009r.

Offline

 

#7 2009-06-18 13:22:04

Brian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 36
Punktów :   

Re: Projekty nad którymi powinniśmy się zastanowic:

ja powiem tak na początku nie było mowy o 2 postaciach jak sie wbije na max lvl tylko o pomaganiu innym wbijać lvl jeżli was interesuje tylko wbijanie najwyższego lvl sobie i zabiciu paru unionów to ja dziękuje za taką gildie

Offline

 

#8 2009-06-19 15:10:33

Arturius

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-21
Posty: 21
Punktów :   
Nick z gry: Arturius

Re: Projekty nad którymi powinniśmy się zastanowic:

Dojkąłdnie Brian ale kazdy jest człowiekeim:D i kazdy ma różne potrzeby i wróżny sposób zaspakaja swoje ego. co do pomagania w wbijaniu lvl to jako jeden z pierwszych to postulowałem tyle ze niestety wojownicy sałbo sie do tego na daja... chyba ze bardzo niskim lvlom... ja co najwyzej moge pomagac w walkach gdy innym przeszkadzaj Valorianie... albo wrecz sie do nich wybierac ale w tym celu najlepjej utworzyc jakas mocna grupe:D


Arturius - Wojownik - Tarczownik - Lvl 67

Gram od: 12.03.2009r.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl